پیوندها

موضوعات مطالب

کاک احمد مفتی زاده

استاد احمد مفتی زاده در بهمن ماه سال 1311 ه . ش د رخانواده ای اهل علم و فرهنگ مشهور به خانواده ی مفتی در سنندج چشم به جهان گشود . وی فرزند محمود مفتی و ایشان نیز فرزند علامه عبد الله دشه ای می باشندکه وی نیز اهل روستای دشه از توابع شهرستان پاوه بوده که بعدها در سنندج اقامت گزیده است .علامه دشه ای دوران طلبگی را در مناطق مختلف کردستان ایران و عراق به تحصیل علوم دینی سپری کرده و بعدها یکی از عالمان مشهور زمان خود می گردد...

ادامه مطلب

شیخ محمد ضیایی

شهیدراه سنتشيخ محمد ضيايي فرزند محمد صالح فرزند اسماعيل فرزند شمس الدين روز چهارشنبه 13 تير ماه 1318 (هـ.ش) مطابق با 17 جمادي الاول 1358 (هـ.ق) در خانواده اي مومن و متدين در روستاي هود از توابع بخش اوز لارستان فارس متولد شد. پدرش حاج محمد صالح امام جماعت روستا بود و اين منصب را از آبا و اجدادش كه همگي تا پنج پشت امام جمتعت و قاضي هود بودند به ارث برده بود.

ادامه مطلب

منزلت أصحاب رسول الله صلى الله عليه وسلم

از آنجا که اصحاب رسول الله صلی الله علیه وسلم سهم بسزایی در تبلیغ دین ورساندن آن به نسلهای بعد دارند وهر گونه خدشه و طعنه در آنها طعنه در دین خدا محسوب می شود لازم است به دیدگاه اعتقادی مسلمانان نسبت به این گروه از مومنان صدر اسلام پرداخته شود .

ادامه مطلب

فرار کننده از آتش

این نوشته داستان توبه جوانی از جوانان صدر اسلام به اسم ثعلبة بن عبدالرحمن است که مرتکب گناه نگاه به نامحرم می شود وچنان توبه ای می کند که خداوند در مغفرت او جبرئیل را بسوی پیامبر می فرستد.

ادامه مطلب

شفاعت عظمی

آن جايگاه ويژه اي است که همه مخلوقات حتي ابراهيم خليل و موسي کليم نيز آن را آرزو ميکنند. در روز قيامت مردم از حضرت آدم و پيامبران بعد از او تقاضاي کمک ميکنند تا از آن همه سختي رهايي يابند. هيچ کدام از پيامبران خدا خود را لايق آن نميدانند، تا اينکه نوبت سرور آدميان در دنيا و آخرت ميرسد و او نزد خداوند رفته و شفاعت ميکند تا مردم را از آن حالت بيرون آورده و مؤمنان را از کفار جدا سازد و هر کسي را به جزاي عملش برساند.

ادامه مطلب

جلسه ی اول کلاس تاریخ سایت سنت

همانطور که قول داده بودیم کلاس تاریخ سایت سنت از امروز آغازمیشود.

مرحله ی اول کلاس تا دوم اردیبهشت ادامه دادرد.

متن جلسه ی اول درادامه مطلب

ادامه مطلب

سيد قطب (عالمی درقفس)

شهیدسیدمحمدقطب

 

"سيد قطب"در سال۱۹۰۶ ميلادى در روستاى «موشه» از توابع استان اسيوط مصر كه به روستاى عبدالفتاح نيز معروف است، ديده به جهان گشود. روستاى موشه يا موشا از نظر جغرافيايى در يكى از سرزمين‏هاى مرتفع مصر و كنار رود خروشان نيل واقع است. اكثر اهالى روستاى موشه مسلمانند و اقليتى پيرو دين مسيحيت در اين روستا زندگى مى‏كنند.

ادامه مطلب

این است محمد صلی الله علیه وسلم

با سلام و درود بی پایان بر امام انبیاء ، سرور دو جهان ، سید قاب قوسین ، شفاعت کننده گناهکاران در روز قیامت                                 ، ساقی آب کوثر، صاحب براق، محبوب انس و جن، کسی که نه تنها اصحابش محبتش دارند بلکه تنه ی درخت که منبرش بود در فراق او اینقدر می گرید که صدای ناله او را همه می شنوند

ادامه مطلب

حجاب

بسیاری بر این باورند که در اسلام چیزی بیشتر از حجاب از زن خواسته نشده و در واقع نهایت خواسته اسلام از زن را حجاب قلمداد می کنند اما حقیقت غیر از آن است چرا که اسلام زیربنا و عمق طریقتها و اندیشه ها را طراحی کرده و در جامعه جایگاه ویژه برای زن قرار داده ولی متأسفانه امروز این حقیقت از چشم بسیاری از زنان مسلمان پنهان مانده لذا دشمنان اسلام از همین منظر به اسلام تاخته و بر آن عیب می گیرند. یقینا می توان به زندگی زنان مومنه گذشته استدلال نمود و طریقه زیستن آنها را الگویی برای خود قرار داد...حجاب

ادامه مطلب

درخواست براي برگزاري تظاهرات ميليوني در مصر

ائتلاف 25 ژانويه مصر برگزاري تظاهرات ميليوني در اين کشور را خواستار شده است.
به گزارش خبرگزاري آريا، ائتلاف 25 ژانويه مصر خواستار برگزاري تظاهرات ميليوني روز جمعه تحت عنوان "نجات انقلاب" شده است.
معترضان هدف از برگزاري اين تظاهرات را محاکمه مقامات فاسد و برکناري مقامات وابسته به رژيم حسني مبارک ديکتاتور پيشين مصر عنوان کردند.
ائتلاف 25 ژانويه اعلام کرد ، نبايد اجازه داد که عناصر وابسته به رژيم پيشين در مصاحبه هاي تلويزيوني حاضر شوند.
اين درخواست در حالي مطرح مي شود که قرار است پيش از برگزاري انتخابات پارلماني مصر در ماه سپتامبر ، قانون حالت فوق العاده در اين کشور لغو شود.
پس از ترور انور سادات رئيس جمهوري پيشين مصر و روي کار آمدن مبارک ، قانون برقراري حالت فوق العاده در اين کشور اجرا شده است.

لینک ثابت

زمانی که حرمت ایمان هم باعث صیانت خون نمی شود

عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ مَسْعُودٍ رضى الله عنه قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صلى الله عليه و سلم : لا يَحِلُّ دَمُ امْرِئٍ مُسْلِمٍ يَشْهَدُ أَنْ لا إلَهَ إِلاَّ اللَّهُ وَأَنِّي رَسُولُ اللَّه إلاَّ بِإِحْدَى ثَلاثٍ : الثَّيِّبُ الزَّانِي , وَالنَّفْسُ بِالنَّفْسِ , وَالتَّارِكُ لِدِينِهِ الْمُفَارِقُ لِلْجَمَاعَةِ .
عبد الله بن مسعود رضى الله عنه مي فرمايد : رسول الله صلى الله عليه و سلم فرمودند : ريختن خون هيچ شخص مسلماني که گواهي مي دهد اله بر حقي جز خداوند وجود ندارد و من فرستاده ي خدا هستم حلال نيست مگر به يکي از اين سه چيز : 1 ـ زن شوهر داري که زنا بکند . 2 ـ کسي که عمداً قتل نفس کرده باشد . 3 ـ کسي که دينش را رها کرده و از جماعت مسلمين خارج گردد .
لینک ثابت

اهميت ايمان به آخرت و تأثير آن بر رفتار انسان

ايمان به روز واپسين يکي از ارکان ايمان و عقيده اي از عقائد اساسي اسلام است. قضيه بعثت در دنياي پس از مرگ بعد از وحدانيت خداوند پايه دوم عقيده اسلامي است.
ايمان به وقايع عالم پس از مرگ و ايمان به نشانه هاي قيامت از جمله ايمان به غيبيات است که عقل انسان قادر به درک آنها نيست و جز از طريق وحي نبوي راهي براي شناخت آنها وجود ندارد.
بخاطر اهميت به اين روز بزرگ خداوند در بسياري از مواقع ايمان به خودش را به ايمان به روز قيامت ربط مي دهد. همانطور که مي فرمايد:
{ لَيْسَ الْبِرَّ أَنْ تُوَلُّوا وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَكِنَّ الْبِرَّ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ } (بقره: 177).
«نيکي اين نيست که چهره هايتان را به جانب مشرق و مغرب کنيد بلکه نيکي (در) کسي است که به خدا و روز آخرت ايمان بياورد...».
ادامه مطلب

مولوی عبدالعزیز ملازاده

مولوی عبدالعزيز در سال 1295 هـ . ش /1335 هـ . ق / 1916 م در روستاي دپكور شهرستان سرباز واقع در جنوب شرقي بلوچستان به دنيا آمد . خانواده و خاندان او به فضائل ايماني و اخلاقي معروف بودند و به خاطر زحمت هايي كه براي افراد جامعة خويش انجام داده بودند ، در ميان اجتماع جايگاه ويژه اي داشتند . عبدالعزيز از همان كودكي داراي هوش و استعداد خوبي بود و حركات و سكنات بسيار سنگين و باوقاری داشت.مولاناعبدالعزیز

ادامه مطلب

ابوهريره رضي الله عنه (مسلمان مشتاق رؤیت رسول)

عبدالشمس بن صخر، نوجواني از صدها نوجوان قبيله دوس عربي بود كه در گوشه اي از يمن سكونت داشت. كسي به او توجه نمي كرد زيرا يتيم و فقير بود. در دوازده سالگي از نعمت پدر محروم شد و مادرش به تنهايي سرپرستي او را به عهده گرفت. بيشتر كساني كه او را مي شناختند، جز با نام ابوهريره او را به نام ديگري صدا نمي زدند. فقط عده كمي از مردم، او را بنام عبدشمس مي شناختند.
ادامه مطلب

روزهای پایانی حیات رسول الله صلی الله علیه وسلم

مقاله(روزهای آخرحیات رسول الله)ماه ربیع الاول شاهد دو حادثه ی بزرگ در تاریخ مسلمانان و جامعه ی بشری است یکی حادثه ای مسرت بخش و با برکت و دیگری حادثه ای مصیبت بار و اندوهناک. در مورد حادثه ی مسرت بخش آنچنانکه همگان اطلاع دارند دوازدهم ربیع الاول سالروز میلاد رسول الله صلی الله علیه وسلم است ...

ادامه مطلب

سایر صفحات : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6