پیوندها

موضوعات مطالب

دانلود تصویر سه بعدی بسیار زیبای مسجدالحرام

بسیاری از مسلمانان آرزوی زیارت خانهٔ خدا را دارند و تمام سعیشان را میکنند تا این توفیق نصیبشان شود. از آنجا که تماشای تصاویر خانهٔ خدا روح انسان را به آنجا می‌کشاند ، دیدن تصاویر سه بعدی مسجد الحرام مانند این است که انگار در آنجا حضور داری و کعبه را از نزدیک مشاهده میکنی‌.

به همین منظور امروز تصویری سه‌بعدی از مسجد الحرام را برای مشتاقین حرمین آماده کرده ایم. به امید اینکه توفیق حضور در سرزمین وحی نصیبمان شود.

دانلود فایل zip (حجم : ۱٫۶ مگابایت)

لینک ثابت

زندگینامه مولوی شیخ علی دهواری

 

مولوی شیخ علی دهواری یکم مردادماه 1339 در روستای آسپیچ شهرستان سراوان در یک خانواده ی مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات دوره ی ابتدایی را در روستای آسپیچ و دوره ی متوسطه را در شهر سراوان در سال 1359 به پایان رساندند و در کنار آن تعطیلات تابستانی را در حوزه ی علمیه ی عین العلوم گشت به فراگیری علوم شرعی می پرداخت و به دلیل اشتیاق وافر به علوم شرعی در سال 1360 پس از دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه بین المللی مدینه منوره عازم سرزمین وحی؛ عربستان سعودی گردید. و هفت سال از بهترین دوران زندگی خویش را در شهر رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم) دانشگاه مدینه منوره به کسب فیض از علما و دانشمندان و اساتید آن پرداخت و در رشته علم حدیث با رتبه ممتاز از آن مرکز علمی فارغ التحصیل گردید

ادامه مطلب

پیام شیخ عبدالصمدبالنده به مناسبت آغازبه کارسایت سنت

بسم الله الرحمن الرحیم

والحمدالله رب العالمین واصلاه والسلام علی اشرف الانبیاء والمرسلین حبیب رب العالمین  سیدناومولانا محمد وعلی آله وصحبه اجمعین

امابعد......

مدتی پیش دوست عزیزی به بنده مراجعه نمود واعلام کردنددرحال طراحی وراه اندازی سایتی برای جوانان اهل سنت جنوب هستند.

ایشان هدفشان را پرکردن فاصله ی ایجادشده بین علماء وجوانان وایجادارتباطی درفضای مجازی رامطرح نمودند که پیشنهادبسیارجالبی بود .

ایشان برنامه های خودراهم اعلام کردند که این برنامه ها بسیار جالب توجه بود

ایشان این مسئله راباسایرعلماء هم مطرح کردند که موردوثوق همه قرارگرفت.

مدیراین سایت شاگردبنده بوده وفردی فاضل وآگاه میباشند.

من شخصا اعلام میکنم تازمانی که این سایت مسیرفعلی خود که مطابق بانامش یعنی ((سنت)) راادامه دهد وهدفش دفاع ازسنت وترویج سنت باشدتمام همکاری راباایشان انجام میدهم.

توصیه ای هم به ایشان دارم

سعی کنیدتنها عقیده ی سنت رامطرح کنید وبه هیچ فرقه وعقیده ی دیگری توهین نکنید.

وهمچنان رابطه ی خودباعلماء راحفظ کرده وازمطالب مفیدآنها استفاده نمایید.

درپایان آغاز به کارسایت سنت رابه تمام جوانان اهل سنت نه تنها درجنوب بلکه درتمام ایران تبریک عرض میکنم.

وبه تمام کسانی که درفضای مجازی به تبلیغ دین مشغولندتبریک عرض میکنم.

                                            

عبدالصمدبالنده

8فروردین 1390

لینک ثابت

قیام ملتهای خاورمیانه و حق کشی حاکمان(متن سخنرانی شیخ الاسلام مولاناعبدالحمید)

شیخ الاسلام مولاناعبدالحمیدمولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، مهمترین علت قیام ملتها در خاورمیانه علیه حکام کشورهایشان را بی توجهی حکام و سران کشورها به خواسته ها و مطالبات مردم عنوان کرد و تعیین سرنوشت ملت بحرین را حق خود آنها دانست و خواستار عدم دخالت دیگر کشورها در مسایل بحرین شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در بخشی از سخنان خود در مراسم نماز جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به تحولات جاری در خاورمیانه و قیام ملتها در این مناطق، خاطرنشان کرد:
 
امروزه اگر شما می بینید که در خاورمیانه صدای "الله اکبر" بلند است و خیزش بزرگی در خاورمیانه و در کشورهای اسلامی به وجود آمده است و ملتها علیه رهبران خودشان قیام کرده اند، همه این قیامها نتیجه عملکرد نادرست رهبران این کشورهاست؛ رهبرانی که خدا را فراموش کرده اند و از راه استبداد بر مردم خود حکومت نموده و حرف ملتهای خود را نشنیدند و آزادی مردم را سلب کردند، نتیجه این عملکردها همین است که ملتها علیه آنان قیام کرده اند.
ادامه مطلب

مولانا محمدعمر سربازی رحمه‌الله

من میان مدح و گریه می‌تنم/ یا بگریم یا بگویم چون کنم
گر بگویم فوت می‌گردد بکا/ ور بگریم چون کنم مدح و ثنا

 


نوشتن دربارة عالمان و کاملانی که کارنامة خدمات و کمالاتشان گسترة وسیعی را در برگرفته و آفاق را درنوردیده است، چندان آسان نیست و می‌طلبد جمعی توانا از اهل قلم به انجام چنین کاری همت کنند. اما نگارنده با علم به ‌بضاعت کم و قلم نوباوة خود، با اشارة استادی فرزانه و شفیق، جرأت یافت همچون خریداران یوسف، عرض ارادتی به آستان مردی از تبار عارفان و مردان خدا داشته باشد و با اظهار محبت به بندگان نیک الهی، بهانه‌ای برای نزدیک شدن به مولای بی‌همتایش جست‌و‌جو کند.

ادامه مطلب

میمونه بنت حارث

((چهار خواهر با ایمان! میمونه، ام فضل، اسماء و سلمی))

(پیامبر خدا صلی الله علیه وسلم)

خواهران مؤمن

لبابه ام فضل، همسر عباس بن عبدالمطلب عموی پیامبر صلی الله علیه وسلم و سلمی همسر حمزه، شیر مرد اسلام وشهید جنگ احد وعموی پیامبر صلی الله علیه وسلم، اسماء همسر جعفر بن ابی طالب عموزاده پیامبر صلی الله علیه وسلم، ام المؤمنین بره میمونه[۱] که ابتدا با ابی رهم بن عبدالعزی قریشی عامر ازدواج نمود وبعد به شرف همسری پیامبر صلی الله علیه وسلم نایل آمد، چهار زنی هستند که پیامبر صلی الله علیه وسلم آنها را چهار خواهر با ایمان معرفی نموده است. این چهار زن اسلام آورده بودند.

ام فضل اسلام آورد، او اولین زن مسلمان بعد از خدیجه به شمار می‌رود وخواهرش اسماء نیز اسلام آورد او همسر جعفر ابن ابی طالب بود که از اولین مهاجرین با همسرش به حبشه بود.
سلمی نیز همراه شوهرش حمزه اسلام را پذیرفت.

 

ادامه مطلب

داستان حضرت نوح (ع)

 نوح علیه السلام 

 

 

قوم  نوح  مدت  زمانی  طولانی  به  پرستش  بت‌ها  مشغول  بودند  و بت‌ها  را  به  عنوان  خدایانی  گرفته  بودند که  از  آن‌ها  امید  جلب  خیر  و  دفع  شر  از  خود  را  داشتند  و  در  زندگی  هر  چیزی  را  به  بت‌ها  ارجاع  می‌دادند  و  برحسب  جهالت  خویش  و  پیروی‌شان  از  هوای  نفس‌،  آن‌ها  را  با  نام‌های ‌گوناکون  می‌خواندند؛  گاهی  آن‌ها  را  ود،  سـواع‌،  یغوث  و گاهی  نیز  یعوق  و  نسر  می‌نامیدند[۱]. خداوند  نوح‌ علیه‌السلا‌م  را  برای  هدایت  قوم  خود  فرستاد  او  مردی  فصیح  و گویا،  عاقل  و  فرزانه  و  دارای  اندیشه‌ای  استوار  بود.  خداوند  به  او  شکیبایی  به  هنگام  مجادله‌،  توانایی  استفا‌ده  از  دلایل  مختلف  و  بینشی‌ کامل  نسبت  به  روش‌های  قانع  نمودن  افراد  عطا کرده  بود.

 

ادامه مطلب

داستان حضرت آدم (ع)

آدم علیه السلام

خداوند زمین را در دو روز (‌دوره‌) بیافرید و بر آن ‌کوه‌هایی استوار ساخت و در آن برکت انداخت و رزق و روزی‌های (‌اهل‌) آن را به صورت مساوی برای درخواست‌کنندکان در چهار روز (‌دوره‌) در آن مهیا نمود، سپس رو به سوی آسمان آورد در حالی‌که دود بود «‌و به آسمان و زمین ‌گفت‌: به میل خود و یا به اکراه به سوی من بیایید، آن دو گفتند: ما فرمانبردارانه به میل خود می‌اییـم»‌؛ سپـس بر عرش مستولی شد و خورشید و ماه را مسخر نمود تا هر یک تا زمانی معلوم به جریان خود ادامه دهند و آن‌گاه فرشتگانی را آفریدکه به ستایش او تسبیح گویند و نامش را مقدس بدارند و او را خالصانه پرستش نمایند.

ادامه مطلب

نقش مردان در مدیریت خانواده

سوال: چرا اسلام مردان را قوّام و رئیس خانواده قرار داده و به زنان امر نموده تا در مقابل شوهر تمکین نمایند؟
  
پاسخ: در پاسخ ابتدا باید توضیح داد:‌ قوامیت به چه معناست و جایگاه و محدوده‌اش کجاست و چگونه حقوق مذکور بر آن مرتبط می‌شود؟
از آنجایی‌که در اسلام اصل، خانواده و حفظ کیان آن است، این امر اقتضا می‌کند که این خانواده به مثابه یک مجموعه به هم پیوسته توسط یک نفر مدیریت شود و مدیریت او به معنای قوامیت اوست.
 
ادامه مطلب

توبه دست جمعي در يك محل تئاتر و رقاصي (1)

داستان عجيبي است كه شيخ علي طنطاوي در يكي از كتابهاي خود آن را چنين نقل مي كند:

وقتي وارد يكي از مساجد شهر حلب شدم، جواني را ديدم كه با خشوع و خضوع تمام نماز مي خواند، قبلا او را مي شناختم، با خود گفتم سبحان الله چه شده كه فاسد ترين جوانان، كسي كه بد مستي مي كرد و مشغول فحشا و انواع فساد بود و به علت اينكه پدر و مادرش را اذيت مي كرد او را از خانه بيرون رانده بودند، اكنون به مسجد آمده و با خلوص و ايمان نماز مي خواند؟!

به او نزديك شدم گفتم: شما فلاني هستيد؟ گفت بلي، گفتم خدا را شكر گزارم كه به راه راست رهنمون شده اي بگو ببينم خداوند چگونه تو را هدايت فرمود؟

ادامه مطلب

فاروق فرساد(شهیددیارغربت)

شهيد ديار غربت...

شهيد فاروق فرساد در سال 1340 شمسي در شهر سقز متولد شد. دروس ابتدايي و متوسطه را در همان شهر به پايان رسانيد. به خاطر تغيير محل كار پدر، از سقز به سنندج آمد و خواندن را در سنندج ادامه داد.

زماني كه علامه احمد مفتي زاده به دلايلي واضح، ام الامراض بشر را در تمام جهان و به تبع آن در كردستان، دور افتادن مسلمانان از قرآن و سنت نبوي تشخيص داد، همت خود را در اين زمينه بكار بست و نتيجه اين تلاش، داير كردن مدرسه قران در سال 1356 هجري شمسي در سنندج بود. اين سال همزمان بود با زمزمه و نضج گرفتن انقلاب در ايران. ايشان مضاف بر اين امر در مسجد امين شهر سنندج، مجالسي هفتگي داير نمود كه جمع كثيري از مردم – خصوصا جوانان – به اين مجالس با بركت روي آوردند.

فاروق جوان در سال 57 به پيام و دعوت كاك (1) احمد روي آورد و بخاطر تيزهوشي و علاقه زياد، خيلي زود از راز دعوت ايشان آگاه شد و خود را وقف اين دعوت حيت بخش نمود. سال 57 كه انقلاب ايران شكل تازه اي به خود گرفت كاك احمد بنابه وظيف ديني و ملي كه بر دوش خود احساس مي كرد با آگاهي و توانايي خاصي كه داشت رهبري مسلمانان كردستان را در دست گرفت و آنها را با انقلاب و ملت ايران همراه و همصدا و هم رنگ نمود.

ادامه مطلب

پاسخ عطار به دشمنان اصحاب رسول

عطار در جواب کسانی که به اصحاب رسول خدا(ص) تهمت می زنند می گوید

ای گرفتار تعصب مانده                           دائما در بغض در حب مانده

گر تو لاف از هوش و از لب می زنی           پس چرا دم از تعصب می زنی

در خلافت نیست میل ای بیخبر                میل کی آید ز بوبکر و عمر

میل اگر بودی در آن دو مقتدا                    هر دو کردندی پسر را پیشوا

هر دو گر بردند حق از حق وران                 منع واجب آمدی بر دیگران

گر نمی آید کسی در منع یار                    جمله را تکذیب کن یا اختیار

ور کنی تکذیب اصحاب رسول                   قول پیغمبر نکردستی قبول

گفت هر یارم نجمی روشن است             بهترین قرن ها قرن من است

بهترین خلق یاران منند                           اقربا و دوست داران منند

بهترین چون نزد تو باشد بتر                    کی توان گفتن تورا صاحب نظر

منطق الطیر صفحه 32-29 به کوشش ا-پ

لینک ثابت

بیوگرافی شیخ ماهر المعیقلی – امام مسجدالحرام

شیخ ماهر بن حمد المعیقلی از قبیله بلوی می باشد که در شمال عربستان سعودی می زیسته اند، پدر بزرگوار ایشان از آن منطقه مهاجرت نموده و در مدینه منوره سکنی گزیدند و ماهر نیز در مدینه منوره دیده به جهان گشود.

در نوجوانی موفق به حفظ کامل قرآن کریم گردیده و نیز مشغول به تحصیل در مرکز تربیت معلم گشته و در رشته ریاضیات فارغ التحصیل شدند…. پس از آن به مکه مکرمه نقل مکان نموده تا در مدرسه بلاط الشهدا به تدریس ماده ریاضیات

ادامه مطلب

بیوگرافی شیخ مشاری العفاسی...

نام : مشاری بن راشد العفاسی

کشور : کویت

بیوگرافی

شیخ مشاری راشد العفاسی در روز یکشنیه یازده رمضان سال ۱۳۹۶ هـ ق موافق با ۱۹۷۶م  دیده به جهان گشود.

در آموزش قرآن شیوه تدریجی را در پیش گرفت تا اینکه موفق به حفظ کامل قرآن کریم گردید، و سپس در راستای مهارت در آن روانه ی مصر شد تا از محضر شیخ قرائات در عصر خود یعنی شیخ احمد بن عبدالعزیز الزیات رحمه الله بهره جوید  که در این راستا توانست کل قرآن به روایت حفص از عاصم از طریق شاطبیه را نزد ایشان بخواند، و نیز قرآن را در نزد علامه ابراهیم علی شحاته السمنودی قرائت نمود شخصیتی که قاریان برجسته ای چون شیخ خلیل الحصری و محمد صدیق المنشاوی و عبدالباسط عبدالصمد و شیخ اسماعیل در نزد وی قرآن خواندند. در نزد ایشان سوره فاتحه را خواند و اجازه شفاهی شیخ را کسب نموده و باقی قرآن را در نزد شاگرد ایشان یعنی شیخ عبدالرافع الرضوانی خواندند به گونه ای که قرآن کریم را به صورت کامل و در دو روایت حفص از طریق شاطبیه قرائت نمود.

پس از مدتی شبکه ای ماهواره ای به اسم خود گشود که مجموعه ای از تلاوتهایش و نیز سرودهای تصویری که اجرا نموده و نیز ادعیه و اذکار با صدای خودش را پخش می کند، و پس از آن شبکه قرآن العفاسی را گشود که طی بیست و چهار ساعت شبانه روز تلاوت ایشان را پخش می کند.

شیخ مشاری العفاسی با صدای زیبا و دلنشینش که آنرا در راستای خدمت به اسلام به کار برده شناخته شده است. ایشان داری آثار ارزشمند صوتی از قرائتهای مختلف، سرودهای اسلامی و نیز اذکار و همچنین متون علمی می باشد.

 

منبع : نور دانلود
لینک ثابت

افک(مقاله ای پیرامون واقعه ی افک)

توضیح مدیرسایت

واقعه ی افک واقعه ای بزرگ بود که منافقین خواستند بادستاویزقراردادن این بهتان عظیم شری را برای خانواده ی

رسول الله وحضرت عایشه صدیقه وخانواده ی صدیق اکبررقم بزنند اما افک بنابه گفته ی الله ذوالجلال خیری بودبرای

آنها

مقاله ای که درادامه ی مطلب است از سایت شورای بین المدارس جنوب نقل میشود

ادامه مطلب

سایر صفحات : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6