پیوندها

موضوعات مطالب

سخاوت حضرت جعفر (رض)

حضرت جعفر طیّار (رض)پسر عموى رسول الله (ص)و برادر حضرت على (رض)است.

این نکته قابل ذکر است که تمام این خاندان بلکه آل و اولاد اینها در سخاوت و کرم و شجاعت و دلیرى ممتاز بوده‌اند؛ اما جعفر (رض)به مساکین علاقه‌ى خاصّى داشت و بیشتر نشست و برخاست او با فقرا و مستمندان بود. وقتى از آزار و اذیت کافران به تنگ آمد، اوّل به حبشه هجرت کرد و چون کفّار در آن جا نیز او را تعقیب کردند، در دربار نجاشى بى‌گناهى مسلمانان را بیان نمود (که واقعه آن در فصل اوّل شماره ده گذشت). وى از آن جا برگشته، به مدینه‌ى طیّبه هجرت کرد و در غزوه‌ى مُوتَه به شهادت رسید که این واقعه در آخر باب آینده ذکر خواهد شد.

ادامه مطلب

نگاهی به زندگی‌نامه مولانا احمد نارویی- رحمه‌الله-

خداوند متعال همواره به‌وسیله مردان راستین راه حق دین کامل‌اش را نصرت و یاری می‌فرماید. مشیت الهی چنین است که مردانی را برای خدمت دین حنیف‌اش تربیت و پرورش می‌دهد و سپس به عمر آنها برکت عطا می‌کند. یکی از این شهسواران کاروان اهل حق، دلسوز واقعی جامعه اهل‌سنت ایران و مدرس مشفق دارالعلوم زاهدان مولانا احمد نارویی -رحمه‌الله- بود که به حق می‌توان ایشان را در زمره زعماء و رهبران جامعه اهل‌سنت دانست.

ادامه مطلب

در توبه باز است

dare-tovbeگردآوری: ابوخالد محمدی

{یا ایها الذین امنو توبو الی الله توبة نصوحا} [ تحریم 8]

(ای مومنان به درگاه خدا برگردید وتوبه ای خالصانه کنید)

برادران وخواهران خداوند تبارک وتعالی در بسیاری از آیات ما را به سوی توبه فرامی خواند واین یکی از آیاتی است که خداوند در کلامش ما را به توبه امر کرده است و خداوند تبارک وتعالی در آیه ای دیگر می فرماید:

{و من لم یتب فاولئک هم الظالمون}

(کسانی که به درگاه خدا توبه نکنند از ظالمان وستمکارانند

ادامه مطلب

طلحه بن عبیدالله؛ شهید زنده

ajibعبدالمنعم هاشمی / ترجمه: محمدگل گمشادزهی

«هر کس دوست دارد به مردی نگاه کند که روی زمین راه می رود و وظیفه اش را انجام داده به طلحه بن عبید الله نگاه کند »
پیامبر (صلی الله علیه وسلم)

ادامه مطلب

مثبت‌نگر باش! (داستانی زیبا در مورد یک جوان مثبت‌نگر)

در دههٔ سی میلادی، دانشجوی جدیدی در یکی از دانشگاههای مصر وارد دانشکدهٔ کشاورزی شد. هنگامی که وقت نماز فرا رسید بدنبال جایی گشت تا در آن نماز بخواند. به او گفتند که در دانشکده جایی برای نماز خواندن وجود ندارد؛ اما اتاق کوچکی در زیرزمین هست که می‌توانی در آن نماز بخوانی!

دانشجو به اتاق موجود در زیرزمین رفت، در حالی که در مورد افراد داخل دانشکده تعجب کرده بود که چرا به نماز هیچگونه اهمیتی نمی‌دهند؟!

ادامه مطلب

طالبان خبر شهادت بن‌لادن را تكذيب كرد

درست ساعاتي پس از آنكه دولت آمريكا از جان باختن هبر القاعده خبر داد، يك شبكه تلويزيوني پاكستان به نقل از طالبان خبر داد كه بن‌لادن زنده است.

 

 شبكه جئو پاكستان در خبري به نقل از طالبان پاكستان اعلام كرد كه برخلاف ادعاهاي آمريكا، "بن‌ لادن " زنده است.

  

"باراك اوباما " صبح امروز اعلام كرد "اسامه بن لادن " رهبر گروه  القاعده توسط نيروهاي آمريكايي شهید شده است.

 

اوباما همچنين گفته است كه بن لادن در يك عمليات زميني به شهادت رسیده  و جنازه ی وي نيز در اختيار نيروهاي آمريكايي است.

 

در حالي طالبان خبر شهادت  بن لادن را تكذيب كرده‌اند كه برخي رسانه هاي عربي تصاويري از جسد بن لادن را منتشر كرده‌اند

لینک ثابت

ادعای کذب برخی سایتهای افراطی و تفرقه افکن در مورد علمای اهل سنت

چند روز قبل برخی از سایتهای افراطی در ادامه اکاذیب و افترائات تفرقه افکنانه و واهی خویش، اقدام به جوسازی کاذب علیه علمای اهل سنت ایران نمودند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، اخیراً برخی از سایتهای فرصت طلب، اخباری مبنی بر ارتباط تعدادی از علمای اهل سنت با سرویسهای جاسوسی ترکیه منتشر نمودند

ادامه مطلب

رابطه توکل به خدا با کاهش اضطراب

رابطه ایمان به خدا و اعتماد به حضرت باریتعالی، با توکل بسیار قوی است. خدای متعال در قرآن می فرماید: "و علی الله فلیتوکل المومنون"، یعنی افراد با ایمان به خدا توکل می نمایند. (سوره مائده)

 

در آیه 23 سوره مائده آمده است که "و علی الله فتوکلوا ان کنتم مومنین"، یعنی اگر ایمان دارید، به خدا توکل نمایید.

ادامه مطلب

جوانی دیندار و پاک‌دامن


جوانی دیندار و پاک‌دامن

ابن جوزی در کتاب (المواعظ) میگوید:

جوان فقیر دوره‌گردی که در در کوچه‌ها می‌گشت و دست‌فروشی می‌کرد… روزی از کنار خانه‌ایی می‌گذشت که زنی از خانه بیرون آمد و از او چند چیزی خواست و از او خواست که داخل منزل وی شود تا اجناس وی را برای خرید ببیند، وقتی جوان داخل شد، زن در را پشت سرش بست، و از خواست که با وی مرتکب زنا شود، او هم با صدای بلند فریاد زد و اعلام نارضایتی کرد.

 

 

زن به او گفت: به خدا قسم اگر همین الان خواسته‌ام را قبول نکنی، فریاد میزنم تا مردم جـمع شوند و به آنها میگوییم: که این جوان به زور وارد خانه من شده … دیگر خودت خوب میدانی; یا زندانی میشوی یا مرگ در انتظارت است…

جوان از زن خواست که خدا را به یاد آورد و از او بترسد، اما پند و نصیحت هیچ فایده‌ایی نداشت … وقتی جوان متوجه شد که زن منصرف نمیشود، به او گفت: من پیشنهاد تو را قبول میکنم اما اول باید بروم دست به آب…

وقتی که جوان وارد توالت شد، همه لباسهای خود را به کثافت آغشته کرد… از آنجا که بیرون آمد، آن هم با آن وضعیت، زن تمام اسباب و اثاث او را بیرون انداخت و خودش را هم از خانه بیرون کرد، او هم راهی خانه خودش شد، بچه‌هایی که در کوچه او را دیدند به دنبال او به راه افتادند و فریادزنان به او می‌گفتند: دیوانه… دیوانه…

تا اینکه به خانه رسید، لباسهایش را عوض کرد، و خود را تمیز کرد… بعد از آن، آن جوان تا وقت مرگ بوی مسک میداد….

به نظر شما این پاکدامنی هم‌اکنون کجاست؟!…

 منبع: ایلاف

لینک ثابت

ثروتمند ترین مرد دنیا کیست؟

از بیل گیتس پرسیدند از تو ثروتمند تر هم هست؟

در جواب گفت بله فقط یک نفر. پرسیدند کی هست؟ .... ادامی متن در ادامه مطلب

ادامه مطلب

"رهبران حماس بايد ترور شوند"

به گزارش فارس، "شائول موفاز " صبح امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگوي راديويي گفت كه كشته شدن "اسامه بن لادن " نشان مي‌دهد كه آمريكا نيز استراتژي اسرائيل براي هدف قرار دادن گروه‌هاي مقاومت را در پيش گرفته است.

وي افزود كه اين استراتژي موفقيت‌آميز بوده است و اگر مقاومت در غزه ادامه يابد رهبران حماس بايد بدانند كه هدف ترور قرار خواهند گرفت و اين امر از مشروعيت مطلق برخوردار است.

اظهارات موفاز در حالي است كه رژيم صهيونيستي اخيرا به دليل توافق آشتي بين جنبش فتح و حماس كه در واقع دستاورد بزرگي براي حماس در غزه است، به شدت عصباني است و از هفته گذشته تاكنون بارها تشكيلات خودگردان و رهبران حماس را تهديد كرده است.

ترس رژيم صهيونيستي از اين است كه با آشتي ملي گروه‌هاي فلسطيني و نزديك شدن فتح و حماس به يكديگر بار ديگر مقاومت تقويت شده و زمينه آغاز انتفاضه سوم فلسطين فراهم شود.

لینک ثابت

هتاکی مجری شبکه تفرقه افکن به اهل سنت

فحاشی روحانی افغانی در شبکه‌ماهواره‌ای‌اهل‌بیت!

این کانال ماهواره ایی که متاسفانه از نام مقدس اهل بیت سو استفاده کرده است ،به بهانه ترویج تشیع ، زشت ترین توهین ها را به برادران اهل سنت و مقدسات ایشان وارد می کند.ادامه خبر در ادامه مطلب.......
ادامه مطلب

قاری محمدالبراک

شیخ محمد البراک دارای صوتی زیبا و تأثیرگذار بود همگان انتظار آینده ای درخشان را برای این حافظ خوش لحن متصور بودند بسیاری از شبکه های عربی پی در پی با او مصاحبه میکردند به ناگاه حضور این عزیز در مراسمها و محافل قرآنی بی فروغ گردید به طوریکه من همیشه از خودم میپرسیدم که شیخ محمد البراک چه شد؟ تا اینکه تصمیم گرفتم در مورد ایشان به تحقیق و تفحص بپردازم اما نتیجه تحقیق اصلا برایم خوشایند نبود زیرا با خبر شدم این حافظ محترم در سن ۱۹سالگی در یک صانحه تصادف جان به جان آفرین تسلیم نموده است، بیائیم نگذاریم امثال شیخ البراکها به دست فراموشی سپرده شوند .

وچه امثال محمدالبراک هایی هستند که در منطقه ی خودمان هستند ولی کسی به آنها توجهی ندارد.

 

 

لینک ثابت

کاک احمد مفتی زاده

استاد احمد مفتی زاده در بهمن ماه سال 1311 ه . ش د رخانواده ای اهل علم و فرهنگ مشهور به خانواده ی مفتی در سنندج چشم به جهان گشود . وی فرزند محمود مفتی و ایشان نیز فرزند علامه عبد الله دشه ای می باشندکه وی نیز اهل روستای دشه از توابع شهرستان پاوه بوده که بعدها در سنندج اقامت گزیده است .علامه دشه ای دوران طلبگی را در مناطق مختلف کردستان ایران و عراق به تحصیل علوم دینی سپری کرده و بعدها یکی از عالمان مشهور زمان خود می گردد...

ادامه مطلب

شیخ محمد ضیایی

شهیدراه سنتشيخ محمد ضيايي فرزند محمد صالح فرزند اسماعيل فرزند شمس الدين روز چهارشنبه 13 تير ماه 1318 (هـ.ش) مطابق با 17 جمادي الاول 1358 (هـ.ق) در خانواده اي مومن و متدين در روستاي هود از توابع بخش اوز لارستان فارس متولد شد. پدرش حاج محمد صالح امام جماعت روستا بود و اين منصب را از آبا و اجدادش كه همگي تا پنج پشت امام جمتعت و قاضي هود بودند به ارث برده بود.

ادامه مطلب

سایر صفحات : 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...