پیوندها

موضوعات مطالب

الهی(شعر)

این اشعار از خواهر عزیزمان

سرکارخانم سمیه محمودنزاد

طلبه شعبه خواهران مدرسه صدرالاسلام خمیر

این مناجات زیبارادرادامه ی مطلب مطالعه کنید

 

ادامه مطلب

دعاهای قرانی درسوره بقره

بقره

 *رَبِّ اجْعَلْ هَذَا بَلَدًا ءَامِنًا وَارْزُقْ أَهْلِهُ وَمِنَ الْثَمَراتِ مَنْ ءَامَنَ مِنْهُم بِاللهِ وَالْیَوْمِ الأَخِرِ. (البقره/۱۲۶)

- خدای من این سرزمین را شهری پرامن و امانی گردان و اهل آن را کسانی که از ایشان به خدا و روز باز پسین ایمان آورده‌باشند از میوه‌ها روزیشان رسان و بهره‌مندشان گردان.

 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

وَإِذْ یَرْفَعُ إِبْرَاهِیمُ الْقَوَاعِدَ مِنَ الْبَیْتِ وَإِسْمَاعِیلُ رَبَّنَا تَقَبَّلْ مِنَّا إِنَّکَ أَنتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ. رَبَّنَا وَاجْعَلْنَا مُسْلِمَیْنِ لَکَ وَمِن ذُرِّیَّتِنَا أُمَّةً مُّسْلِمَةً لَّکَ وَأَرِنَا مَنَاسِکَنَا وَتُبْ عَلَیْنَا إِنَّکَ أَنتَ التَّوَّابُ الرَّحِیمُ. (البقره/ ۱۲۸ ـ ۱۲۷)‏

و ( به یاد آورید ) آن گاه را که ابراهیم و اسماعیل پایه‌های خانه ( کعبه ) را بالا می‌بردند ( و در اثنای آن دست دعا به سوی خدا برداشته و می‌گفتند: ) ای پروردگار ما!  ( این عمل را ) از ما بپذیر، بی‌گمان تو شنوا و دانا ( به گفتار و نیّات ما ) هستی.

 

 

‏‏‏ای پروردگار ما! چنان کن که ما دو نفر مخلص و منقاد ( فرمان ) تو باشیم، و از فرزندان ما ملّت و جماعتی پدید آور که تسلیم ( فرمان ) تو باشند، و طرز عبادات خویش را ( در کعبه و اطراف آن ) به ما نشان بده و ( اگر نسیان و لغزشی از ما سر زد ) بر ما ببخشای ( و در توبه را بر رویمان باز گذار )، بی‌گمان تو بس توبه‌پذیر و مهربانی. 

 

 
 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*رَبَّنآ ءَاتِنا فی ِالدُّ‌نْیَا حَسَنَةَ وَفی ِالْأخِرَةِ وَقِنا عَذ َابَ النَّار. (بقره/۲۰۱)

- پروردگارا! در دنیا به ما نیکی عطا کن و در آخرت نیز به ما نیکی  مرحمت عطا فرما و ما را از عذاب آتش نگاه‌دار.

 

 
 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

 *ربَّنَا أَفْرغْ عَلَیْنَا صَبْرا ً وثَبِّتْ أقْدامَنَا عَلَی الْقَوْمَ الْکفِرینَ. (بقره/۲۵۰)

- پروردگارا!  بر دلهایمان صبر و شکیبایی بریز و گامهایمان را ثابت واستوار بدار و ما را بر جمعیت کافران پیروز بگردان.

 

 
 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

*رَبَّنَا لاَتُؤاخِذْنَا إِنْ نَّسینَا أو أخْطَأنَا رَبَّنَا و َلاَتَحْمِلْ عَلیْنَا إِصْرًا کَمَا حَمَلَتْهُ عَلَی الَّذِینَ مِنْ قَبْلِنَا وَلاتَحَمِّلَنا مَا لاَطَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَ اغْفِرِلَنَا وَارْحَمْنَا اَنْتَ مَوْلنَا وَفَانْصُرْنَا عَلَی الْقَوَمِ الْکَفِرِیِنِ. (بقره/۲۸۶)

- پروردگارا! اگر ما فراموش کردیم یا به خطا رفتیم ما را مؤاخذه مکن، پروردگارا تکلیف سنگین را بر ما مگذار آنچنان که بر کسانی که پیش از ما بودند گذاشتی، پروردگارا آنچه را که طاقت آن را نداریم بر ما مقرر مدار و از ما درگذر و ما را ببخشای و به ما رحم فرمای، تو  مولا و سرور مایی، پس ما را بر جمعیت کافران پیروزگردان

لینک ثابت

سایر صفحات : 1